Příměstský tábor s Přírodovědou

25.08.2015

V pondělí 17. srpna 2015 odstartoval na půdě PřF JU již druhý ročník týdenního fakultního příměstského tábora, kterého se letos zúčastnilo dvacet dětí.


 Po úvodním rozdělení do týmů a krátkém představování se hned v pondělí pustily do prozkoumávání fakulty a rozmanitých zákoutí biologie. Dopoledne se dozvěděly spoustu zajímavostí o izotopech a odpoledne si vyzkoušely izolovat DNA z kiwi pomocí šampónu. Před odchodem domů si potom ověřily, jestli umí správně třídit odpad.

     

Na úterý byl připraven botanický program, dopoledne děti poznávaly tropické ovoce všemi smysly a odpoledne je potom čekala algologie. Ve středu se účastníci na celý den stali ornitology. Nejdřív si vyzkoušeli odchyt a určování ptáků a odpoledne vyrazili s dalekohledy do přírodní rezervace Vrbenské rybníky, kde hnízdní kolem osmdesáti druhů ptáků.

        

Čtvrtek byl opět zoologický, dopoledne patřilo entomologii a odpoledne se děti podívaly do chovu rypošů. Večer se potom sešly ještě jednou, aby se naučily klást pasti na odchyt myší. V pátek ráno děti vyzvedly své noční úlovky a ty odvážnější z nich potom podrobněji prozkoumaly jejich anatomii. Jako poslední byla na programu parazitologie, po které už následovalo jen vyhlášení táborové soutěže a předání cen vítěznému družstvu.